تاریخچه الکو – ELCO

کارخانه الکو به مدیریت جناب آقای مهدی اجلالی با پشتوانه تجربه ۲۵ ساله خود، در سال ۱۳۸۹ در زمینه طراحی و تولید موتور گیربکس آسانسور شروع به فعالیت نمود.
الکو توانسته برای اولین بار در سال ۱۳۹۱ محصولی کاملاً ایرانی را تولید و جهت آزمایش و تست های لازم به سازمانها و نهادهای ذی صلاح ارائه نماید. این مجموعه توانست در بهمن ماه سال ۱۳۹۱ گواهی نامه ISO 9001 و ‍‍‍‍CE اتحادیه اروپا را کسب نماید و در همین راستا گواهی نامه های۱۸۰۰۰ و ۱۴۰۰۰ را نیز اجرایی نماید.

دستاوردهای ملی الکو

مجموعه الکو بعنوان اولین و بزرگترین مجموعه تولید موتور گیربکس آسانسور در خاور میانه با طراحی و تدوین خوداظهاری استاندارد ملی ایران در صنعت موتور گیربکس آسانسور گواهی نامه استاندارد کارخانه را از موسسه تحقیقات صنعتی ایران کسب نموده و در همین راستا در خردادماه سال ۱۳۹۲ بعنوان تولید کننده ملی شناخته شده و توانست با احراز تندیس نام آوران برتر تولید ملی برگ زرین دیگری را در صفحه صنعت ایران ورق بزند.

خط مشی کیفیتی الکو

الکو به عنوانبزرگترین تولید کننده انواع الکترو گیربکس بالابر از سال ۱۳۸۹ به منظور ارتقاء سطح کیفی وکمی خدمات و افزایش بهره وری و بهبود مستمر همچنین تبعیت از سیستمهای کلان کشور در حوزه های ایمنی و بهداشت حرفه ای و زیست محیطی ، انرژی ، اقتصاد و توسعه پایدار با توجه به دانش فنی ، تجربه پرسنل متعهد خود ، بر اساس سیستم های مدیریت یکپارچه (IMS) شامل استانداردهای مدیریت کیفیتISO9001– ۲۰۰۸ و مدیریت زیست محیطی ISO14001 – ۲۰۰۴ و مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای – ۲۰۰۷ ‌OHSAS18001 ، HSE،خط مشی خود را به شرح زیر اعلام می دارد :

نیازسنجی – کیفیت – رضایتمندی

۱- شناخت نیازهای مشتریان و ارایه محصولات و خدماتِ با کیفیت جهت افزایش میزان رضایتمندی آنها

مسئولیت اجتماعی

۲- بهبود مستمر برای کاهش آلودگی های زیست محیطی و خطرات ایمنی و بهداشت پرسنل و حرکت به سمت پیشگیری از آنها.

مدیریت حرفه ای

۳- توسعه و ارتقاء برنامه های مدیریت و بهداشت حرفه ای و محیط زیست برای پرسنل

توسعه

۴- توسعه زیر ساخت ها و استفاده از روشهاو تکنولوژی نوین در کلیه بخشها ی شرکت

موتور گیربکس آسانسور الکو
بزرگترین تولید کننده موتور گیربکس آسانسور

کارخانه تولید موتور گیربکس آسانسور الکو

از کارآفرینی و تولید ملی تا حضور در بازارهای بین المللی

الکو با جذب بیش از ۱۵۰ نفر نیرو متخصص و فنی بصورت تمام وقت و بیش از ۴۴۰ نفر پرسنل بصورت نیمه وقت و پیمانکاری توانست سهم سازنده ای را در صنعت کشور رقم زند و کشور عزیز مان ایران را از وابستگی به این تجهیز بی نیاز نماید. صنعت رو به رشد نیاز به بروز بودن اطلاعات و دانش ها و استانداردهای تدوین شده در آن را دارد، لذا بدین منظور مدیران و متخصصین شرکت با حضور در نمایشگاههای بین المللی در سطح دنیا در زمینه تخصصی آسانسور و بازدید از کارخانجات بزرگ و مطرح تولید موتور گیربکس آسانسور جهان و تعامل و همکاری جهت بالا بردن سطح علمی مجموعه اقدام به عمل آوردند.